Bulut Bilişim ve Sunucu Yedekleme Çözümleri

cloud Günümüzde Bulut Bilişim’in gelişmesi ve yazılımların masaüstü yerine Bulut tabanlı sistemlerde çalışması ile yatırımlar sunucu tarafında yapılmaya başlandı. Bu sayede, terminal olarak kullanılan cihazlar için yüksek maliyetler harcamadan, internete bağlanabildiğimiz her cihaz üzerinden hizmet alabilir olduk.

Bulut sistemi şüphesiz ki, maliyetlerimizi büyük ölçüde azalttı ve yazılımlara erişilebilirliği arttırdı. Verilerin ve yazılımların merkezileştirilmesi sayesinde, verilerimizin yedeklenmesi ve korunması kolaylaştı. Bununla birlikte yedekleme ve koruma için daha profesyonel çözümler üretmemiz kaçınılmaz oldu.

Sunucu yedekleme yazılımları; işin bu seviyesinde hayatımızı çok kolaylaştıran çözümler sunmaktadır. Bu yazılımlar yerine basit betik tabanlı komutlar ile amatör olarak çözüm sağlayabileceğiniz gibi, Storagecraft gibi profesyonel bir yazılım ile, verilerinizi daha profesyonel olarak koruyabilirsiniz.

Nedir bu Storagecraft?

StorageCraft-Recovery-Solution-logoStragecraft basit anlatım ile; sunucunuzun işletim sistemi ne olursa olsun (Microsoft Windows, Linux) imajını belirlediğiniz periyotlar ile, istediğiniz ortama, akıllı yedekleme ile fazla yer kaplamadan alır. Herhangi bir ihtiyaç durumunda sunucunuzu çok kısa bir süre içerisinde ayağa kaldırmanıza olanak verir.

Biraz daha detaylandırırsak, zaman damgalı istediğiniz zamandaki bir yedeğinin içinden herhangi bir dosyayı, klasörü, ya da birden fazla dosya ve klasörü kurtarabilirsiniz. Veya bu yedeklerden herhangi birini, herhangi bir farklı donanım ya da sanal makine üzerinde yeniden çalıştırabilirsiniz. Böylece bu yedeği, donanım arızalarınız sonucunda, sunucunuzun tamirine gerek olmadan çalıştırabilir veya sunucunuzun donanımını değiştirmek ya da sanallaştırmak için de bu yedeklerinizden faydalanabilirsiniz.

Bu yedekleme işlemleri sırasında, her bir yedek bir önceki yedeğin farklı dosyalarından oluştuğu için, aldığınız yedekler sisteminizde çok az yer kaplar. İsterseniz, yedek alma işlemleri ile ilgili logları ya da hataları size e-posta ile bildirebilir. Yedeklerinizi belirlediğiniz bir şifre ile koruma altına alabilir, bu sayede yedeklerinizin de güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Örnek sanallaştırma için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Satışı ve teknik desteği Portakal Yazılım tarafından verilen, Storagecraft, Türkçe ve kolay anlaşılabilir bir ara birim ile rahat bir kullanım sunmaktadır.

Ürün ile ilgili soru ve siparişleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.