berqNET Güvenlik Duvarı


berqNet Güvenlik Duvarı

Yeni Nesil Firewall Yeni Nesil bir firewall ürünü olan berqNET, yerli ve uzman AR-GE kadrosu tarafından, orta ölçekli işletmelerin bilgi güvenliği ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretme amacıyla, Türkiye’de dizayn edilmiştir.

Yerel tüm işletmelere ait sistem ve verilerin, yüksek performanslı ve en doğru çözümlerle korunması Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş’nin birincil kuruluş amacını temsil eder. Bu amaca yönelik bütünleşik bir ürün olarak tasarlayıp pazara sunduğumuz berqNET serisi, bu farklı büyüklüklerdeki işletmelerin veri güvenliğini, yasallık ve verimlilik esaslarını temel alarak, Türkiye’ye özel kullanım ihtiyaçlarını da bünyesinde bulunduran, Türkçe konuşan bir UTM ailesidir.

Yeni nesil teknolojileri bünyesinde barındıran, Türkçe kullanım arayüzü ile kolay yönetilebilen güvenlik duvarı berqNET Ankara Çözüm Ortağı‘yız.

 

 

5651 Tümleşik Çözümü

berqNET 5651 yasasının istediği kayıtları zaman damgalı oluşturur. Başka sistemlerde bulunan kayıtlarınızın yönetilmesi ve bir başka bir sunucuya aktarılması işlevini de görür. Aktarım için aktarmak istenilen sunucunun ve kayıt çeşidinin seçilmesi yeterli olacaktır.

berqNET kayıtlarınızı belirleyeceğiniz bir Windows ortamına aktararak hem 5651 yasasının gerekliliğini sağlamış, hem de yönetiminizde bulunan ağın güvenilirliğini arttırmış olursunuz. Bu çözüm berqNET işletim sistemi olan berqOS’un standart bir bileşeni olarak sunulmaktadır.

Kolay ve Doğru Kurulum

İşletmelerde kullanılan network ve/veya güvenlik çözümleri her ne olursa olsun kurulumlarının doğru yapılmaması temel güvenlik zafiyetleri yaratacaktır.

berqNET yeni nesil firewall ürün ailesi bu kaygıyı ortadan kaldıracak şekilde arka plandaki karmaşıklığı kullanıcılarına yansıtmadan sunduğu arayüz ve sihirbazlarla cihazın kısa zamanda ve doğru şekilde kurulmasına imkan sağlar.

Kolay Yönetim

Güvenlik çözümlerinin karmaşıklığı ve belli bir seviyenin üzerinden yetkinlik istiyor olması; işletmelerdeki bilgi işlem yöneticilerini hem bu cihazların yönetimi hem de ihtiyaç duyulan personelin istihdamı konusunda yormaktadır.

Yeni Nesil Firewall berqNET; işletim sistemi berqOS’in becerisi ve çevikliği sayesinde kullanıcılarına karmaşıklıklardan arındırılmış, anlaşılır ve en iyi kullanıcı deneyimini sunan bir arayüz sağlar.

Self-Healing

berqNET işletim sistemi olan berqOS kendi sistem servislerini belirli periyotlarla kontrol ederek sistemin sürekli çalışmasını sağlar. Bu benzersiz özelliği sayesinde sistem iç yapısında karışılacağı bir hata durumunda dahi kendisini düzelterek çalışmaya devam eder. Bu sayede kesintisiz bir internet erişimini kullanıcılarına sunar.

HotSpot

berqNET’i kullanarak misafir ve müşterilerinize kontrollü ve güvenli internet hizmeti sunabilirsiniz. Bu çözüm sayesinde sağladığınız internet hizmetinden yararlanmak isteyenler kendi telefon numaralarıyla veya sizin sağlayacağınız bir kullanıcı adı/şifre ile internete bağlanabilirler.

berqNET HotSpot çözümü otel yazılımları ile entagrasyon sağlayarak bu sektöre özel çözümlerde sunmaktadır.

berqNET’in işletim sistemi olan berqOS’un bir bileşeni olan HotSpot teknolojisi sayesinde berqOS’un diğer teknolojileri ile bu teknolojiyi uyumlu çalıştırmak mümkün olmaktadır.

VPN

berqNET sanal özel ağ servisi (VPN) uçtan uça veya bir ağdan başka bir ağa güvenli bağlantılar yaratmanızı sağlar. Bu işlevi başka bir uygulamada görülmeyecek kolaylıkla sunar. Bu işlevleri IPSec, SSL gibi teknolojileri güçlü şifreleme seçenekleriyle sunarak gerçekleştirir.

berqNET’in işletim sistemi olan berqOS’un bir bileşeni olan VPN teknolojisi sayesinde berqOS’un diğer teknolojileri ile bu teknolojiyi uyumlu çalıştırmak mümkün olmaktadır.

Uygulama Filtre

berqNET işletim sistemi berqOS’a entegre uygulama filtre teknolojisiyle web tabanlı veya mobil uygulamaları kontrol altında tutmak mümkün olmaktadır.

Sürekli yeni uygulamaları veri tabanına katan berqOS bu alanda ki ihtiyacı karşılayarak işletmelerde internetin verimli kullanımını sağlamaktadır.

URL Filtre

berqNET işletim sistemi berqOS sahip sunduğu URL filtreleme teknolojisi ile ziyaret edilebilecek olan web sitelerini şirket politikasına göre düzenlemek mümkün olmaktadır. Bu sayede işletmeler çalışanların hangi sitelere hangi zamanlarda girebileceğini belirleyebilmektedir.

Bu işlemleri kategori bazlı veya kendi yazdıkları URL’ler vasıtası ile yapabilmektedirler. berqOS’un sahip olduğu kategorilerde URL listeleri ise berqnetworks tarafından güncellenmektedir.

IPS

berqOS’un bir diğer güvenlik bileşeni olan IPS sayesinde berqNET sizi internet üzerinden veya içeriden gelebilecek olan saldırılardan korur.

Kullanımı son derece kolay olacak şekilde sunulmuş olan bu servis sayesinde saldırı tiplerine göre hazırlanmış olan imzaları kullanıcı kolayca seçerek istediğini çalıştırabilmektedir. berqNET IPS, kullanım kolaylığı sağlamak için hazır bir kural dizisi ile çalıştırılabilmektedir.

berqNET Manager

berqNET ManagerberqNET cihazlarının kolay yönetilebilmesi ve raporlama alınabilmesini mümkün kılar. Esnek ve kolay kullanılan arayüzü sayesinde ağ yöneticileri için birçok UTM’i aynı anda yönetmeyi kolaylaştırır.

Bu sayede coğrafik olarak dağıtık mimariye sahip işletmelerde güvenlik politikalarının yönetimi ve raporlarlanması kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabilir. berqNET Manager yönettiği sistemlerden topladığı kayıtları kullanıcısına okunabilir grafiklerle görüntüler.