Kurumumuz, rekabeti, daha nitelikli hizmet sunma yarışı olarak kabul etmektedir. Her biri konusunda uzman çalışanlarımız, bu yarışta en kaliteli hizmeti verebilmek için sektördeki tecrübelerini yeni yazılım teknolojileri ile birleştirerek sektörün lider ürünlerini çıkarmaktadır. Şirketimiz çalışanları, birbiri ile uyumlu, rekabeti zevkli bir yarış olarak gören, güler yüzlü ve işine sadık kişilerdir. Bu huzurlu ve heyecanlı çalışma ortamını müşterilere ve iş ortaklarına yansıtarak, daha hızlı ve güzel işler çıkarmak hedefimizdir.

HAKKIMIZDA

Portakal Yazılım 2006 yılında Ankara’da kurulmuştur. Çok kısa sürede yazılım sektöründe kendini kabul ettirmiş ve 2008 yılı başı itibari ile 50 ye yakın hastane ve tıp merkezinde, programları çalışmıştır. Sonraki yıllarda bu sayı 100’e kadar çıkmıştır.

Portakal Yazılım’ın projesi, 2008 yılında teknoloji destekleme ile ilgili şartlara uygun görülerek Hacettepe Teknokent’e kabul edilmiştir.

Şirketin Ormed ve Ormedula isimli 2 sürümü olan projesi; müşteri istekleri doğrultusunda devamlı geliştirilen, en yeni teknolojilerle, yeni mevzuatlar ve ihtiyaçlara göre yazılmış bir Hastane E.R.P. sistemidir.

HL7 standartları ile yazılmış olan bu proje ile hastaneler; hasta kayıt, muhasebe, finans, personel, stok, evrak takip, gibi işlemleri başka yazılımlara ihtiyaç duymadan yapılabilmekte, Tc-Kimlik servisi ile Mernis sistemine, Medula ile SGK’ya, USVS ile Sağlık Bakanlığına doğrudan entegre olmaktadır..

Daha sonra Orlab Laboratuvar Otomasyonu, Termoweb Isı Takip Sistemi, Pacs Otomasyonu, Bordro Programı, Ek Ödeme Programı, Görev Takip Otomasyonu, Cenaze Takip Otomasyonu gibi bir çok yazılımı portföyüne eklemiştir.

Bu projeler Portakal Yazılımın projelerinde kullanmak için geliştirdiği, Portakal Framework üzerinde kodlanmıştır. Proje çok katmanlı mimari kullanılarak yapılmış olup, bu sayede veri tabanına bağlılık ortadan kaldırılmıştır. Bu sayede, MS-SQL, MySQL, PostgreSQL, DB2, Oracle gibi ver tabanları program ile kullanılabilmektedir.

2014 yılında sektördeki daralma sebebi ile, hastane ve sağlık sektöründe ürettiği projelerin geliştirmesini durduran Portakal Yazılım, web tabanlı projelere ağırlık vermiştir. Bu web tabanlı projelerin bazıları; Bap Otomasyonu, Teklif Otomasyonu, Öğrenci İşleri Otomasyonu, Düşünce Kuruluşları Otomasyonu, Antrepo Otomasyonu, Lojistik CRM Programı, Kara Nakliye Yazılımı‘dır. Bu kapsamda her geçen gün yeni kendi projelerini ve müşterilerine özel projeleri devreye almaktadır.

MİSYONUMUZ

Büyük ve orta ölçekli işletmelere masaüstü ve web tabanlı çözümler üretmekteyiz. Misyonumuz; en kaliteli ve son teknolojiyi barındıran hizmetleri, müşterilerimize herkesten önce kullandırmaktır. Müşterilerimizin iş yüklerini kolay kullanılabilir programlar ile mümkün olduğunca azaltmak ana hedeflerimiz arasındadır. Programlarımız; en son teknolojiyi kullanır, yasal mevzuatlara göre yazılır. Yeni çıkan yasal mevzuatlar zamanında programlarımıza güncelleme olarak eklenir.

VİZYONUMUZ

Bilişim teknolojilerini yakından takip ederek, en yeni teknolojileri, mümkün olan en düşük maliyet ile müşterilerimize sunmayı hedeflemekteyiz. Müşterilerimizin hata yapmasını minimuma indirecek, kullanımı kolay ve mümkün olduğunca az destek isteyen yazılımlar üretmek ilk hedefimizdir.

DEĞERLERİMİZ

 • Müşteri odaklıyız;
  Çünkü müşterilerimizi anlamak, ihtiyaçlarını öngörmek ve bu doğrultuda en iyi hizmeti sunmak için önce kendimizi müşterilerimizin yerine koyuyor, onun gibi düşünmeye çalışıyoruz.
 • Çözüm odaklıyız;
  Çünkü “yapamayız” mantığı ile değil “nasıl yardım edebiliriz” mantığı ile hizmet veriyoruz. Karşımızdakini dikkatle dinleyip, istediğini, ihtiyacını en hızlı nasıl yerine getirebiliriz diye çaba gösteriyoruz.
 •  Sadeyiz;
  Çünkü yaptığımız her işte basit ve anlaşılabilir olmaya özen gösteriyoruz. Müşterilerimizi gösterişle değil, yaptığımız işin doğruluğu ve kalitesi ile etkilemeyi tercih ediyoruz.
 • Güveniliriz;
  Çünkü uzun süreli, her iki tarafın da kazandığı ilişkilerin güvenle oluşturulabileceğini biliyoruz. Güçlü sermayemiz ve dünyaya açık işletme anlayışımız ile tüm müşterilerimize ve iş ortaklarımıza her zaman kazandıran, onların yüzünü güldüren bir marka olmak için çalışıyoruz.
 • Yenilikçiyiz;
  Çünkü fark yaratan ürün ve hizmetlerimiz ile müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz. Değişen dünyayı, ürünleri ve ihtiyaçları takip ediyor, her gün kendimizi geliştiriyoruz.
 • Ekip Çalışmasına Önem Veririz;
  Çünkü kaliteyi yakalamak için, kendi içimizde;  rekabete değil, birlikte çalışmaya önem vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Ekip arkadaşları olarak çalışmalarımızda mükemmel uyumu yakalamak için, çaba sarf ediyoruz.
 • Mükemmeliyetçiyiz;
  Çünkü yaptığımız işten zevk almamız için; öncelikle yaptığımız işi kendimizin beğenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunun için yaptığımız her işe amatör ruhla odaklanır, müşterimizin isteklerini ve konforunu öngörmeye çalışırız.