Meta Keywords Etketi Seo Kriteri Değil

04 / 08 / 2019

Google uzun süredir, siteleri indekslemek için en önemli meta tag etiketlerinden Meta Keywords tagını kullanmaktaydı. Bu tag, sayfaların Google sıralamalarında yükselmek için sayfa konusu ve içeriği ile alakasız şekilde doldurulmaya başlandı. Google bu etiketlerin gereksiz kullanımına bağlı olarak kriterlerini değiştirdi, algoritmalarında Meta Keywords tagı ile ilgili puanlamalarını gittikçe düşürdü ve bir süredir bu kriteri gözardı etmeye başladı. Hatta bazı durumlarda keywords etiketi Spam içerik de sayılabilmekte. Bu yüzden Meta Keywords tagını mümkün olduğunca az kelime ile kullanmanızı ya da kullanmamanızı öneriyoruz. Hatta gereğinden fazla kelime girdiğinizde Google bu hareketi kötü niyetli olarak algılamakta.


Bir süredir Meta Keywords etiketi Seo kriteri değil, bunun yanında, Title, Description ve Url yapısı hala Seo için bir kriter olarak Google tarafından puanlanmaktadır. Seo için backlink ve linklerde kullanılan dofollow linklerin de özelliğini yitirmiş hatta etki özelliği değişmişti. Bu yüzden Seo hizmeti aldığınız firmaların, Google algoritmalarını takip eden profesyonel hizmet veren firmalar olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Hatalı yapılan Seo çalışmaları, sitenizin Google tarafından cezalandırılmasına sebep olabilir. Bu yüzden Seo hizmeti alıyorsanız, aynı anda sitenize Seo çalışması yapmayınız. Seo firmanızı değiştirdiyseniz, önceki Seo firmanızın yaptığı çalışma ile ilgili yeni firmanıza bilgi veriniz. Seo hizmeti aldığınız firmanın hatalı bir çalışması yapması veya birden fazla Seo çalışmasının yapılması sitenizin arama sonuçlarından silinmesine sebep olabilir.

Ankara’da Seo konusunda, profesyonel hizmet veren firmamız, Seo hizmeti verdiği sayfaları sektörel arama sonuçlarında üst sıralara taşımaktadır.


Seo çalışmaları 6 ay ile 1 yıl arasında düzenli çalışmayı gerektiren uzun soluklu çalışmalardır. Bu yüzden sektörel aramalarda bu süreler sizin için uzun geliyorsa kısa vade için reklam danışmanlığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu reklamlar Google Adwords ve sosyal medya reklamları verilebilmekte ve daraltılmış kriterler ile paranızın boşa gitmesi engellenerek, verimli ve etkili reklam ayarlaması yapılabilmektedir.

Bizim tavsiyemiz, Seo çalışmaları ve reklam çalışmalarının beraber yürütülmesidir. Bu sayede reklamlar anında sitenize ziyaretçi çekerken, Seo çalışmaları da arama sonuçlarında üst sıralardaki yerinizi sağlamlaştırır.