Yönetilebilir Web Sayfası

04 / 08 / 2019

Yönetilebilir web sayfası; kurumunuzun ihtiyaçlarına göre alt yapısı oluşturulmuş, ihtiyaçlarınıza göre modüller eklenmiş, kontrol panel ile yönetebileceğiniz bir altyapı sunan, dinamik bir yapıdır. Bu yapı, açık kaynak kodlarla oluşturulmuş olabileceği gibi, tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre de yazılmış olabilir. Gerçek bir yönetilebilir alt yapının, ihtiyaçlarınızın analiz edilmesi ile size özel oluşturulması gerekmektedir.


Yönetilebilir web sayfaları, tabanında yazılım çalıştıran bir otomasyondur. Bu otomasyonun bir kısmı şifresiz olarak, bir kısmı şifreli olarak kullanılabilir. Genelde şifreli kısım yönetilebilir kısımdır. Bu kısımda yetkilendirme yapılarak, farklı kullanıcıların farklı konularda veri girişi yapabilmesi sağlanabilir.

 
Kurumlara özel olarak yazılmış bu sistemler, optimizasyonları yazılım aşamasında yapıldığı taktirde, Google ve diğer arama motorlarında arama sırasında, rakiplerine göre daha kolay bulunabilen bir yapı sunarlar. Bu sayede rakiplerinizden daha kolay ulaşılabilir olursunuz.
 
 
Yönetilebilir yapı; sayfanızın dinamizmini artırdığı için, yenilikleri sayfanıza eklemeniz kolaylaşır ve sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların kurumunuz ile etkileşimini bünyesinde çalışan modüller sayesinde kontrollü şekilde kolaylaştırır. Mesela; İnsan Kaynakları Modülü sayesinde, sayfanız ve kontrol panelinizdeki ilgili modül bir insan kaynakları programı olarak çalışır. İletişim Modülü sayesinde, sayfanızdan size mesaj gönderen ziyaretçilerinizin mesajlarını kontrol edebilir ve arşivleyebilirsiniz, ya da sayfanıza giren ziyaretçiler ile anlık sohbet edebilirsiniz.
 
Yönetilebilir web sayfaları; genel inanışın aksine, tamamen hazır sistemler değildir. Her kurumun ihtiyaçlarına özel, farklı modüllerin bir araya gelmesi ile oluşmuş, kurumun internet arayüzünde çalışan özel bir yazılımdır. Yönetilebilir sayfalar sayesinde yapabilecekleriniz, hayal gücünüz ile sınırlıdır.
 
Siz de yönetilebilir web sayfası veya web tabanlı otomasyon yaptırmak istiyorsanız, bilgi almak için Portakal Yazılım ile bağlantıya geçebilirsiniz.