Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Açık alan ve kapalı alanlarda görüntü kaydı ve izleme yoluyla gözetim sağlayan Kapalı Devre Kamera Kontrol Sistemleri, ihtiyaç ve izleme alanı büyüklüğüne göre planlanabilir. Toplu yaşam alanları, kalabalık merkezler ve denetim ve gözetlemenin gerekli olduğu riskli bölgeler de, üretim bandı denetimlerinde, nakit akışının olduğu alanlarda, müşteri memnuniyeti gerektiren sektörler de, özel konutlar da gerek içerde gerekse çevrede gözetleme ve uzak alandan bu gibi alanlara bağlantı şansı tanır. Sistemlerimiz alarm izleme ve görüntülü kaydetme, çevrimiçi izleme olanağı ile güvenlik ve denetim sağlamada kullanılır.

Güvenlik görevlilerinin her an her yerde olamamaları, tehlikelerin algılanmasındaki gecikmeler, yanlış alarmlar, olay bölgesine zamanında ulaşılamaması, çoğu zaman görevlileri yetersiz hale getirir. Ama Kapalı Devre Kamera Kontrol Sisteminiz varsa hem uzaktan çalışan güvenlik görevlilerinizi denetleyebilir hem de onlara uzaktan kontrol imkânı vererek güvenlik denetiminizi arttırmış olursunuz.

Sistem gereksinimleriniz ölçüsünde şekillenerek, siyah – beyaz, renkli harici ortam ve dâhili ortam, sabit veya hareketli kamera, monitör, görüntülü sıralayıcı, çoklayıcı, bölücü üniteler ile kızıl ötesi aydınlatıcı spotlar ve dijital görüntü kaydedicilerden oluşabilir. Sizin gereksinimlerinize uygun olarak hazırlanacak olan sistem, gün boyunca ve gecede istenmeyen tüm giriş ve çıkışları kontrol ve tespit edebilir, görüntülerin devamlı veya olay anında kaydını başlatabilir, sesleri alabilir.

CCTV Ne Demektir ?
CCTV :  “Closed Circuit Television” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmiştir. Kısaca Kapalı Devre Kamera İzleme Sistemi’dir.

Kapalı Devre Kamera İzleme Sistemleri

 

Renkli Kameralar: Alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler, döviz büroları gibi halka açık ve yoğunluğun fazla olduğu, ışık oranlarının da gözle görülebilir CCTV Kameralarseviyede veya fazla olduğu mekanlarda kullanılır. Burada amaç kişiyi renk ve kıyafetlerine göre tespit etmek, ürün takibini ve reyonları renklerine göre ayırt edebilmektir. Bu nedenle halka açık yerlerde renkli sistemlerin kullanmalısında yarar vardır.

Gece & Gündüz Kameralar: İngilizcesi Day&Night olan kameralar ışık hassasiyetine göre renkli veya siyah&beyaz olarak çalışır. Gündüzleri renkli, hava kararmasından sonra ise (ışık seviyesinin belli bir lux değerinin altına düşmesinden sonra) siyah & beyaz konumuna geçen kameralardır. Bu kameralar Infra Red denilen kızıl ötesi ışık sayesinde karanlık ortamlarda görüntü alabilirler. Hem iç hem diş mekan uygulamalarında çözümler getirir.

Portakal Bilgi İşlem olarak, her türlü kamera ve güvenlik sistemleri kurulumu ve teknik desteği hizmetini sağlamaktayız.

Ankara güvenlik kamerası hizmeti verdiğimiz bölgeler;

Eryaman , Kızılay, Öveçler, Balgat, Dikmen, Keçiören, Ayrancı, Batıkent, Çankaya, Etimesgut, Cebeci bölgelerinde bakım destek ve montaj hizmeti vermekteyiz.